Vybrané kapitoly z přepravy a logistiky IV (mezinárodní námořní přeprava a přeprava nebezpečných věcí)

Autor / editor: Petr Rožek, Bedřich Rathouský
Rok vydání: 2023
ISBN: 978-80-245-2505-1 (e-kniha)
Vydání: 1. vydání v elektronické podobě
Fakulta: FPH
Publikace na webu: Vybrané kapitoly z přepravy a logistiky IV – Ke stažení
Dostupnost: zdarma / volně dostupné

Skripta Vybrané kapitoly z přepravy a logistiky IV byla sepsána především jako doplnění a aktualizace v současné době již existující studijní literatury k předmětům, jejichž výuku zajišťuje katedra logistiky fakulty podnikohospodářské VŠE v Praze. Jde především o literaturu pro předměty vyučované v rámci vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství, která je mezinárodně odborně akreditovaná Evropskou logistickou asociací (ELA). Jako doporučená literatura však předkládaná skripta slouží i pro další kurzy, jejichž výuky zajišťuje katedra logistiky FPH VŠE v Praze. Zde uváděné texty se zaměřují na odborné problémové okruhy, jejichž zpracování dosud chybělo, nebo je již zastaralé nebo je obtížně dostupné (zejm. v případě zpracovaných problémových okruhů vycházejících z odborných zahraničních pramenů). Z hlediska obsahu je v těchto skriptech zpracována problematika dvou nezávislých problémových okruhů:

• námořní přepravy (část A);
  • přepravy nebezpečných věcí v silniční a železniční dopravě (část B).