Závěrečné testy z Účetnictví I.

Autor / editor: Roubíčková, J. a kol.
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-245-2222-7 (tištěná kniha)
Vydání: 1. dotisk 1. vydání
Publikace na webu: e-shop EKOPRESS.cz

Cílem publikace je seznámit studenty s formou, strukturou a nároky zadání zkouškových testů u celoškolsky povinného kurzu Účetnictví I.  Jedná se o nároky odpovídající úrovni požadovaných znalostí ze základního celoškolsky povinného kurzu, vyučovaného na VŠE. Forma publikace je sborník multiple choice testů, které byly prověřeny v nedávných semestrech.

Obsahem závěrečného testu je problematika celého kurzu – a to zejména látka probíraná na přednáškách, na cvičeních, obsažená v případových studiích a v základní (tj. povinné) literatuře.

Těžiště sbírky leží v komplexních příkladech s navazujícími otázkami a s uvedením správných odpovědí.

Studenti si procvičí „techniku“ testu. Jednotlivé příklady precizují požadavky na znalosti z absolvovaného kurzu. Z obsahového zadání příkladu by měl být student schopen odpovědět správně na zadané otázky, které promítají vliv jednotlivých transakcí vyplývajících ze zadání a váží se k účetní závěrce, k jednotlivým položkám účetních výkazů.

Formát publikace A4
bakalářské

Předchozí vydání a dotisky:
ISBN 978-80-245-2222-7 (tištěná kniha), VŠE, 1. vydání, 2017, 148 stran, A4

Závěrečné testy z Účetnictví I.