Vybrané kapitoly z teorie pravděpodobnosti a matematické statistiky

Autor / editor: Malá Ivana
Rok vydání: 2020
ISBN: 978-80-245-2184-8 (tištěná kniha)
Vydání: první dotisk 1. vydání
Fakulta: FIS

Kniha je základním učebním textem pro povinný předmět Teorie pravděpodobnosti a matematická statistika 2. Výklad teorie je doplněn o příklady, postupy výpočtů, ilustrace a simulace v programech Excel a R a má sloužit jako komplexní pomůcka pro studenty oboru Statistika na Katedře pravděpodobnosti a matematické statistiky a umožnit jim jednak studium teoretických problémů, jednak osvojení základů práce s programem R, ve kterém jsou na katedře vedeny další odborné předměty. Kniha obsahuje témata z teorie pravděpodobnosti propojená s matematickou statistikou, tedy studium pojmů z teorie pravděpodobnosti je doplněno příklady, výběry a odpovídajícími úsudky na základě dat. Část knihy je věnována klasickým parametrickým metodám, část uspořádanému vektoru, jeho rozdělení a základům neparametrických metod.

Předchozí vydání a dotisky:
ISBN 978-80-245-2184-8 (tištěná kniha), VŠE, 1. vydání, 2016, 230 stran, B5

Vybrané kapitoly z teorie pravděpodobnosti a matematické statistiky