Vybrané kapitoly z teorie pravděpodobnosti a matematické statistiky

Autor / editor: Malá, I.
Rok vydání: 2011
ISBN: 978-80-245-1829-9 (tištěná kniha)
Vydání: 2., přepracované vydání
Fakulta: FIS

Text je určen pro studenty předmětu magisterského navazujícího studia Teorie pravděpodobnosti a matematická statistika 2. Skripta se skládají ze tří částí, v první části obsahují řešené příklady z teorie pravděpodobnosti a matematické statistiky opakující látku z bakalářského studia. Druhá část se zabývá tématy z teorie pravděpodobnosti (obsahuje kapitoly věnované rozdělením náhodných veličin, vektorů a jejich transformacím, limitním větám a rozdělení uspořádaného vektoru). Třetí část je věnována matematické statistice a obsahuje kapitoly věnované výběrům z vícerozměrných rozdělení a jejich charakteristikám, odhadům parametrů rozdělení a úsudkům o parametrech vícerozměrného normálního rozdělení.

Jazyk publikace čeština
inženýrské

Předchozí vydání/dotisky:

ISBN 978-80-245-1613-4, 1. vydání, 2009, 150 stran, A4Malá_vybran kap z teor_2009

Vybrané kapitoly z teorie pravděpodobnosti a matematické statistiky