Vybrané kapitoly z přepravy a logistiky V (cesta k chytré logistice)

Autor / editor: Petr Jirsák, Felipe Martínez, Petr Pernica
Rok vydání: 2023
ISBN: 978-80-245-2490-0 (e-kniha)
Vydání: 1. vydání v elektronické podobě
Fakulta: FPH
Publikace na webu: Vybrané kapitoly z přepravy a logistiky V – Ke stažení
Dostupnost: zdarma / volně dostupné

Skripta Vybrané kapitoly z přepravy a logistiky V byla vytvořena jako doplňkový studijní materiál k aktuální povinné literatuře na kurzu 3LG522 Supply chain management. Prostřednictvím elektronické formy tak autoři aktualizují data a doplňují informace z povinné literatury. Studenti mají možnost se dozvědět, jak jsou procesní zlepšování, digitalizace a logistické služby provázány na cestě budování kvalitní logistiky. Kde začít a jak postupovat při zlepšování logistiky je problém dnes řešený snad v každém podniku. Autoři si nekladou za cíl vyčerpávající vysvětlení všech částí zlepšování logistiky, např. chybí oblast automatizace. Ale cílem je doplnění současných materiálů a jejich aktualizace.

Obsahově je text rozdělen na úvodní text o chytré logistice, představení zlepšování procesů na základě Lean Six Sigma, představení štíhlého a agilního logistického řetězce a metodiky DMAIC, deskripce logistických služeb a subjektů vystupujících na trhu s logistickými službami a v neposlední řadě příklad štíhlé logistiky prostřednictvím JIT.

Vybrané kapitoly z přepravy a logistiky V (cesta k chytré logistice)