V SILOKŘIVKÁCH MEZINÁRODNÍCH VZTAHŮ. Mezinárodní postavení, zahraniční politika a diplomacie českého státu od jeho vzniku po vstup do EU

Autor / editor: Veselý Zdeněk
Rok vydání: 2018
ISBN: 978-80-245-2264-7 (e-kniha)
Vydání: 1. vydání v elektronické podobě
Fakulta: FMV
Publikace na webu: e-shop EKOPRESS.cz

Publikace podává přehled vývoje mezinárodního postavení, zahraniční politiky a diplomacie českého státu od jeho vzniku koncem 9. století až po vstup ČR do EU v roce 2004. Práce v 11 kapitolách obsahuje vedle vlastního chronologicko-problémového výkladu též partie týkající se současného výzkumu problematiky a proměn postavení českého státu v mezinárodním systému a rozsáhlý odkazový a poznámkový aparát. Publikace je u příležitosti 100. výročí vzniku Československa určena především studentům a dalším zájemcům z řad širší veřejnosti a také i k diskusi v rámci akademické komunity.