Úvod do Mezinárodních standardů účetního výkaznictví: sbírka příkladů a úloh

Rok vydání: 2023
ISBN: 978-80-245-2506-8
Vydání: 1. vydání v elektronické podobě
Publikace na webu: Procházka_1FU212_Úvod do mezinárodních standardů účetního výkaznictví
Dostupnost: zdarma / volně dostupné

Skripta se zaměřují na vybrané oblasti Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS). Jednotlivé kapitoly pokrývají požadavky na účetní závěrku podle IFRS, dlouhodobá hmotná aktiva, investice do nemovitostí a leasingy, vybrané metody vykazování výnosů a ocenění zásob, základní modely pro ocenění finančních nástrojů a rezervy. Každá kapitola začíná seznamem pojmů a základních principů. Následují řešené příklady, včetně případných komentářů a alternativních řešení, doplněné o úlohy k procvičení. Kapitoly jsou zakončeny souhrnem otázek, na které by studenti a ostatní čtenáři měli být schopni odpovědět po nastudování příslušné problematiky. Tento učební text je primárně určen pro studenty kurzu „Finanční účetnictví a výkaznictví podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví“ či obdobného základního kurzu účetnictví podle IFRS.

Úvod do Mezinárodních standardů účetního výkaznictví: sbírka příkladů a úloh