Účetnictví osobních a kapitálových obchodních společností

Autor / editor: Müllerová, L.; Šindelář, M.
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-245-2461-0
Vydání: 1. vydání v tištěné podobě
Publikace na webu: e-shop Ekopress

Předkládaná sbírka textů, příkladů a úloh je základní učební pomůckou ke kursu 1FU306-Účetnictví v různých právních formách podnikání. Obsahuje výklad základních pravidel účetnictví v účetních jednotkách – osobních a kapitálových obchodních společnostech v souladu se základní právní normou, ze které vychází, tj. zákon č. 90/2012 Sb., o obchodních korporacích. Dále obsahuje schémata účtování jednotlivých oblastí, na které navazují vyřešené příklady a následně úlohy podobného obsahu, kde si studenti mohou procvičit způsob účtování. Poslední kapitola je věnována účetní závěrce v obchodních společnostech a navazujícím povinnostem, jako je audit účetní závěrky (případně výroční zprávy) a její zveřejnění. Za každou kapitolou je uveden test formou tvrzení (pravdivé/nepravdivé), kde si studenti mohou ověřit znalosti z výkladové části učebního textu.

Formát publikace A4
bakalářské