Praktické příklady z makroekonomické analýzy

ISBN: 978-80-245-2415-3 (e-kniha)
Vydání: 2., přepracované a rozšířené vydání v elektronické podobě
Fakulta: NF
Publikace na webu: Praktické příklady z makroekonomické analýzy
Dostupnost: zdarma / volně dostupné

Publikace přináší ucelený praktický rámec pro makroekonomickou analýzu. Vysvětluje obsahové vymezení a způsoby výpočtu hlavních makroekonomických ukazatelů i možnosti jejich další analýzy. Publikace vychází z českých reálií. Příklady jsou voleny s ohledem na skutečnou praxi hospodářské politiky. Znalost práce s makroekonomickými ukazateli je nezbytnou podmínkou odborného aparátu veřejné sféry, finančního sektoru i managementu soukromého sektoru. Druhé, rozšířené a přepracované vydání přináší řadu dalších makroekonomických ukazatelů a pojmů prakticky ve všech kapitolách (např. rozvahy národního účetnictví, měnový přehled, HDP na hlavu, nominální a reálný efektivní měnový kurz atd.). Zásadní změnou je i rozšíření o spoustu dalších řešených a neřešených příkladů, na kterých si mohou studenti ověřit své znalosti. Celkově publikace obsahuje 169 příkladů, z toho 87 řešených a 82 neřešených příkladů.

Praktické příklady z makroekonomické analýzy