Manažerské účetnictví – případové studie a příklady pro magisterské studium

Autor / editor: Libuše Šoljaková, Bohumil Král, Jana Fibírová
Rok vydání: 2023
ISBN: 978-80-245-2497-9 (tištěná kniha)
Vydání: 1. vydání
Publikace na webu: e-shop Ekopress

Skripta Manažerské účetnictví – případové studie a příklady pro magisterské studium jsou určena k procvičení problematiky vysvětlené v základních učebních textech pro kurz Manažerské účetnictví II. (Král, B. a kol.: Manažerské účetnictví,  Praha,  Management Press 2018, a Fibírová, J., Šoljaková, L., Wagner, J., Petera, P.: Manažerské účetnictví: nástroje a metody, 3. vydání. Praha, Praha, Wolters Kluwer ČR 2019).

Skripta by měla studentům ukázat na příkladech a případových studiích možnosti využití nástrojů a metod manažerského účetnictví a umožnit lepší pochopení jednotlivých souvislostí. Text je členěn do dvou základních částí, první část obsahuje případové studie, které slouží především k diskusi jednotlivých témat v rámci výuky. Druhá část zahrnuje procvičovací příklady pro samostatné studium.

Manažerské účetnictví – případové studie a příklady pro magisterské studium