Koordinace sociálního zabezpečení v rámci EU – Pravidla pro určení příslušné legislativy

Autor / editor: Kněžická, Š.; Tepperová, J.
Rok vydání: 2016
ISBN: 978-80-245-2167-1 (tištěná kniha)
Vydání: 1. vydání

Základem současné koordinace sociálního zabezpečení v evropských státech je určení jediného státu, jehož systém sociálního zabezpečení je v dané chvíli příslušný. Bez znalosti pravidel pro určení příslušné legislativy lze jen těžko odhadnout, v jakém státě se má odvádět pojistné na sociální zabezpečení, kde vzniká nárok na dávky (včetně zdravotní péče), a proč je tomu právě tak. Cílem skript je přiblížit studentům tuto technickou oblast koordinace sociálního zabezpečení, a usnadnit jim tím pochopení principů koordinace a dalších souvislostí.

Vazba brožovaná
Formát A4 (210 x 297 mm)