Francouzština v diplomacii a mezinárodních vztazích Le Franҫais de la diplomatie et des relations internationales

Autor / editor: Dvořáková, K., Kovářová, D., Maslowski, N.
Rok vydání: 2013
ISBN: 978-80-245-2008-7 (tištěná kniha)
Vydání: 1. vydání
Jazyk publikace: francouzština
Fakulta: FMV

Skriptum Francouzština v diplomacii a mezinárodních vztazích (Le Franҫais de la diplomatie et des relations internationales) je koncipováno primárně pro kurz francouzština v mezinárodních studiích I a II, ale může zaujmout všechny studenty bakalářského i magisterského studia v oboru mezinárodních vztahů a diplomacie. První část přibližuje problematiku mezinárodních vztahů (v historické perspektivě i současném pohledu), oblast diplomacie (v kontextu zahraniční politiky Francie) a pojetí i význam interkulturních odlišností. Jazykově zaměřená druhá část seznamuje studenty s hlavními formami písemné i ústní jazykové produkce využitelné v diplomacii. Třetí část skripta obsahuje odborné texty zaměřené na jednotlivé geografické zóny celého světa i na hlavní témata současné mezinárodní politiky doplněné o cvičení na porozumění textu a na upevnění příslušné slovní zásoby.

Jazyk publikace čeština, francouzština
bakalářské, magisterské