Efektivní výuka v moderní době

Rok vydání: 2023
ISBN: 978-80-245-2501-3
Vydání: 1. vydání v elektronické podobě

Vysokoškolská učebnice pojednávající o efektivním učení v moderní době je primárně určena studentům učitelství ekonomických předmětů ve všech studijních programech Vysoké školy ekonomické v Praze a posluchačům celoživotního vzdělávání se zaměřením na doplňující a rozšiřující formu studia učitelství.

Kniha je inspirací pro každého vzdělavatele, který se rozhodne pro změnu výuky od zaběhlých metod a forem vyučování k moderním způsobům s využitím reflexe a formativní zpětné vazby. Čtenář v této knize získá přehled, jak připravit efektivní výuku v moderní době s ohledem na uvědomění si těchto atributů: jací jsou dnešní žáci a studenti generace Z, jaký je jejich učební styl a jak k nim přistupovat ve výuce, jaké jsou vzdělávací cíle a výstupy učení s využitelností pro praxi, co se žáci a studenti budou učit a jak jim bude učivo předkládáno včetně zapojení formativní zpětné vazby a sebereflexe edukantů.

Pozornost je věnována také rozvoji kritického, argumentačního myšlení a metodám skupinové práce. Moderní doba přinesla zapojení digitálních nástrojů do vzdělávání, a proto ani tento aspekt v knize nechybí. Kniha není pouze teoretickým rámcem, ale zejména praktickou pomůckou pro vlastní realizaci.

Efektivní výuka v moderní době