Daně v účetnictví u obchodních společností – schémata, příklady a testy

Autor / editor: Müllerová, L.; Skálová, J.
Rok vydání: 2018
ISBN: 978-80-245-2273-9 (tištěná kniha)
Vydání: 1. vydání

Titul Daně v účetnictví u obchodních společností spojuje dvě oblasti (účetnictví a daně), které spolu bezprostředně souvisejí a s nimiž se setkává každá obchodní společnost. Kromě představení základních pravidel účetní a daňové legislativy v první části jsou uvedeny základní způsoby účtování a vykazování přímých a nepřímých daní. Následující kapitoly jsou věnovány jednotlivým oblastem účetnictví (dlouhodobý majetek, zásoby, cenné papíry, rezervy, pohledávky a opravné položky) v návaznosti na splatnou daň a odloženou daň. Závěrečná kapitola uvádí účtování vybraných oblastí u daně z přidané hodnoty. Jednotlivé kapitoly jsou uvedeny stručnými pravidly z účetní a daňové legislativy a následně schématy účtování, které mají pomoci při řešení příkladů. Každou kapitolu pak uzavírá opakovací test.

Vazba brožovaná
Formát A4 (210 x 297 mm)