Daně v účetnictví ČR – I

Autor / editor: Müllerová, L.; Molín, J.
Rok vydání: 2022
ISBN: 978-80-245-2388-0 (tištěná kniha)
Vydání: první dotisk 1. vydání
Publikace na webu: e-shop EKOPRESS.cz

Sbírka Daně v účetnictví ČR – I je věnována studentům bakalářského stupně studia, kteří mají za sebou některý ze základních kursů Účetnictví. Propojuje daňovou problematiku s účetnictvím, popisuje transakce spojené s jednotlivými daněmi a hlavně pak s jejich vykazováním v účetních výkazech. Postupně jsou probírány jednotlivé položky účetních výkazů s uvedením pravidel, která je nezbytné znát pro správné pochopení jak účtování, tak daňových souvislostí. Návodem pro zaúčtování příkladů jsou uvedená schémata základních souvztažností. Teoretické znalosti si studenti mohou ověřit vypracováním testů, které uzavírají každou kapitolu. Sbírka je základní literaturou k úvodnímu kursu 1FU350 Daně v účetnictví ČR, studenti si pak mohou své vědomosti rozšířit na magisterském stupni studia, kde je na oboru Účetnictví a finanční řízení podniku otevřen navazující kurs Daně v účetnictví ČR II.

Předchozí vydání a dotisky:
ISBN 978-80-245-2388-0 (tištěná kniha), VŠE, 1. vydání, 2020, 180 stran, A4

Daně v účetnictví ČR – I