Veselý Zdeněk: V silokřivkách mezinárodních vztahů Mezinárodní postavení, zahraniční politika a diplomacie českého státu od jeho vzniku po vstup do EU

Publikace – e-kniha (pdf)

Publikace podává přehled vývoje mezinárodního postavení, zahraniční politiky a diplomacie českého státu od jeho vzniku koncem 9. století až po vstup ČR do EU v roce 2004. Práce v 11 kapitolách obsahuje vedle vlastního chronologicko-problémového výkladu též partie týkající se současného výzkumu problematiky a proměn postavení českého státu v mezinárodním systému a rozsáhlý odkazový a poznámkový aparát. Publikace je u příležitosti 100. výročí vzniku Československa určena především studentům a dalším zájemcům z řad širší veřejnosti a také i k diskusi v rámci akademické komunity.

ISBN 978-80-245-2264-7

Počet stran 546